Czech Ensemble Baroque, z.s.

Lázy 14, Loučka, 75644

Logo firmy CZECH ENSEMBLE BAROQUE Orchestra & Choir

Profesionální ansámbl, zabývající se stylovou interpretací děl starších slohových období v autentické interpretaci na dobové nástroje založil dirigent Roman Válek roku 1998. Ansámbl má tři složky: orchestr, vokální ansámbl a sólisty. Dramaturgie tělesda zasahuje do všech žánrů zeména baroka a klasicismu. Členy jsou profesionální instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa.

Šéfdirigentem tělesa je od počátku Roman Válek. Funkci koncertního mistra zastává Peter Zajíček a Elen Machová, vedoucím vokálního ansámblu je Tereza Válková. Mezi kooperující umělce patří například: Elen Machová, Hana Fleková, Michaela Koudelková, Ludmila Peterková, Barbara Maria Willi, Monika Knoblochová, László Borsódy, Marek Štryncl, Adam Plachetka, Jean-Francois Lombard, Markéta Cukrová, Roman Janál, Jaroslav Březina, Anna Mikolajczyk, Marie Fajtová, Joel Frederiksen a další. Na scénických projektech spolupracuje ansámbl s významnými režiséry: Constance Larrie, Jana Janěková, Jiří Nekvasil, Michael Tarant, Ladislava Košíková a jiní.

Dramaturgii tělesa tvoří kantáty, opery, koncerty a symfonie převážně z období baroka a klasicismu.

Od září 2012 realizuje ansámbl svůj vlastní velký abonentní cyklus staré hudby BACHA NA MOZARTA! v brněnském Besedním domě, který je první svého druhu na Moravě.

Soubor je rezidenčním ansámblem Hudebního festivalu Znojmo, kde uvedl řadu českých i světových operních premiér, komorních i kantátových koncertů, za něž je vysoce hodnocen odbornou kritikou, včetně např. 3 nominací na cenu Thálie. Soubor je zván na prestižní festivaly (Smetanova Litomyšl, Janáčkův Máj, Mitte Europa, Dni starej hudby Bratislava, Muzika Baltycka Gdaňsk, Koncertní cyklus FOK, Velikonoční festival duchovní hudby Brno, Musica Holešov aj.) a od roku 2006 spolupořádá Třebíčský operní festival.

Od roku 2003 organizuje Czech Ensemble Baroque vlastní hudební workshop Letní škola barokní hudby (na zámku Holešov), který je určen mladým hudebním profesionálům v oboru stará hudba. Workshop je jediný svého druhu v ČR - jeho specialitou je společný nácvik a koncertní provádění nejvýznamnějších děl světové barokní literatury za účasti předních interpretů - lektorů z celé Evropy.

Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir

Soubor intenzivně spolupracuje s , Českou televizí a rozhlasem - zejména ČRo 3 Vltava, na záznamech dramaturgicky objevných titulů (např. Platée - 1. český videozáznam opery, Mysliveček: Montezuma - 1. světová nahrávka, Lully: Te Deum - 1. česká nahrávka). Soubor natočil několik projektů pro nejvýznamnější evropský rozhlas WDR a NDR (DE).

Úspěšné CD souboru "Händel Oratorio Arias" s barytonistou Adamem Plachetkou, sólistou Vídeňské opery a Covent Garden bylo velmi kladně oceněno naší i zahraniční kritikou a vřele přijato na koncertech v rámci turné 2013. Na podzim 2015 proto vznikne nový program „Molieri“ z nejznámějších operních árií W. A. Mozarta a a skvělých, leč zcela neznámých a znovuobjevených operních árií A. Salieriho.

V roce 2014 vytvořil soubor první nahrávku Requiem Es dur F. X. Richtera na světě (Supraphon) a českou premiéru a videonahrávku opery Platée J. P. Rameaua s J. F. Lombardem v hlavní roli (ČT).

Pilíři sezóny 2015/2016 jsou projekty "České hvězdy světového klasicismu" s Ludmilou Peterkovou, druhé CD s dílem F. X. Richtera Deposizione dalla croce ve světové premiéře, již zmíněné turné Molieri s Adamem Plachetkou a Vánoční turné s Pavlem Šporclem.

Kontakt

Kontaktní osoba Roman Válek
Telefon: 737 750 374
E-mail: office@ebcz.eu
Web: http://www.ebcz.eu

Uložte si firmy, které vás zajímají, mezi oblíbené položky anebo přímo do svého osobního plánu profesního rozvoje.

Zaregistrujte se zdarma

Kde se nachází

Zdroj informací

czechensemblebaroque@gmail.com | Informace přidány: 2016 Feb 14 20:24:36